Falken a Nexen sa v teste letných pneumatík 2021 umiestnili na popredných miestach. Prezúvacia sezóna na letné pneumatiky sa začala tento rok pomerne skoro a skvelý tím spoločnosti Auto Zeitung už vo februári zverejnil svoj najnovší test pneumatík. Test zahŕňa 10 pneumatík v cene za sadu od 300 do 440 EUR v mimoriadne populárnom rozmere 225/40R18, ktorý je ideálny pre takmer 60 vozidiel v kompaktnej a v strednej kategórií, ako sú čoraz populárnejšie VW Golf, BMW 1, Audi TT, alebo povedzme nový Seat Leon, na ktorom sa uskutočnili testy. Na testoch sa zúčastnili: vlaňajší víťaz testu Continental Premium Contact 6, Dunlop Sport Maxx RT2, osvedčený Falken Azenis FK510, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, rovnako ako Hankook Ventus S1 evo3 a Maxxis Victra Sport 5, Michelin Pilot Sport 4, Nexen N „Fera Sport, Nokian Powerproof a slávna pneumatika Pirelli P Zero PZ4. Všetky testy letných pneumatík sa uskutočňovali v septembri 2020 pri vonkajšej teplote okolo 25 stupňov Celzia na skúšobni pneumatík južne od Ríma s novým autom Seat Leon 1,5 eTSI 150 hp.

V teste brzdenia na mokrom povrchu si pneumatika Falken FK510 počínala vynikajúco a umiestnila sa na prestížnom treťom mieste, tesne za výrazne drahšou konkurenciou. Pneumatika Falken tak ponúka zákazníkom nejlepší pomer hodnoty za peniaze.

že N Fera Sport SU2 bol v súťaži absolútnym víťazom, čo sa týka subjektívneho bodovania komfortu a hlučnosti. Dôležitým faktorom je však aj cena produktu. Preto dosiahla prvé miesto v kategórii.