Peter Wright po druhýkrát vyhral majstrovstvá sveta William Hill Darts sponzorované spoločnosťou Toyo Tires. Vo finále 3. januára 2022 porazil Michaela Smitha 7:5.

Wright získal trofej Sida Waddella druhýkrát za posledné tri roky, zatiaľ čo Smith utrpel svoju druhú prehru vo finále majstrovstiev sveta.

Smith vs. Wright

Smith mal zápas väčšinou pod kontrolou. Smith viedol 5:4 na sety a hoci v 10. sete viedol 2:0, Peter Wright vyhral 9 z posledných 10 legov, čím otočil stav a stal sa dvojnásobným majstrom sveta.

Pred záverečným stretnutím delili oboch hráčov od seba len dve stotiny v turnajovom priemere. To samo o sebe naznačovalo mimoriadne napínavý zápas. Pri spomienke na posledné finále medzi týmito dvoma talentmi sme sa tešili ešte viac a očakávali sme kvalitný zápas.  Napriek tomu sme videli mimoriadne slabý zápas. Smithových 28 šípov bolo najlepších na turnaji. Wrighta vyrušila nielen štvorhra, ale aj kričiaci divák, no napriek tomu získal prvý set (1:0).

Zápas skončil so 41-imi 180 bodmi, pričom Wright hodil v priemere 98,34 a Smith 99,22. Michael Smith dosiahol rekord svojho súpera (24-krát maximum) z predchádzajúceho dňa.

Peter Wright 7-5 Michael Smith (3-1, 3-1, 1-3, 2-3, 3-2, 1-3, 0- 3, 3-1, 2-3, 3-2, 3-0, 3-1)

Vyberte si z našej širokej ponuky zimných pneumatík!