ADAC a ÖAMTC spolu aj v tomto roku dôkladne preskúmali zimné pneumatiky, aby vyšlo najavo, ktoré alternatívy sú najlepšie, pri kúpe nových zimných pneumatík. Súťaž rôznych dezénov tentokrát vyhral Dunlop, ale bolo mnoho prekvapení na septembrových testoch.

Zodpovední  majitelia áut vyhľadávajú tie testy, ktoré ukazujú alternatívy a pomáhajú v rozhodnutí o tom, s akými zimnými pneumatikami majú začať nasledujúcu zimu. V rozhodnutí pomáhajú testy rôznych odborných organizácií, spomedzi nich v každom roku jedným z najviac očakávaných je ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club), alebo výsledky testov nemeckého automobilového zväzu.

Odborníci testovali pneumatiky malých áut  a nákladných vozidiel, ale výsledky posledných boli natoľko deprimujúce, že z toho boli aj Nemci prekvapení. Ohľadne rozmerov, ktoré sú vhodné pre malé nákladné autá, jedine pneumatiky Continental, Pirelli a Michelin dostali „dobré” hodnotenie, ale viaceré úplne ”zhoreli” v teste.

Oveľa povzbudzujúcejšie výsledky vznikli v kategórii 185/65 R15 T, zimné pneumatiky pre typicky  menšie osobné autá boli testované pomocou auta VW Polo ohnivočervenej farby. Odborníci organizácií ADAC/ÖAMTC otestovali spolu 16 pneumatík, a napriek tomu, že  na čele neboli veľké prekvapenia, čo je však pozoruhodné, že v strednej časti s rovnakým výsledkom skončila pneumatika Falken Eurowintert HS01 a Michelin Alpin A4.

ADAC/ÖAMTC 2019 TOP10 – kategória 185/65 R15 T:

  1. Dunlop Winter Response 2
  2. Kleber Krisalp HP 3
  3. Pirelli Cintauro Winter
  4. Continental WinterContact TS860
  5. Hankook Winter i*cept RS2
  6. Michelin Alpin A4
  7. Falken Eurowinter HS01
  8. Vredestein Snowtrac 5
  9. Goodyear UltraGrip 9

Nokian WR D4

Predchádzajúci článokTu sa nachádza prvé zimné testovanie pneumatiky roku 2019
Ďalší článokTest letných pneumatík ADAC-ÖAMTC 2021